Veiksmīgi noslēdzas  unikāls projekts Latvijā ”Vinnija Pūka skola” .

Kopš 2014. gada septembra nodibinājums “Ilgtspējīgas attīstības fonds” sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu un Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS) īstenoja projektu Dzīves prasmju un veselības veicināšanas skolas” Vinnija Pūka skola” izveide mazajiem pacientiem un viņu vecākiem. Dzīves prasmju un veselības veicināšanas skola ”Vinnija Pūka skola” tika izveidota mazajiem pacientiem un viņu vecākiem, lai nodrošinātu hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanu. “Vinnija Pūka skolu” kopš 2014.gada 20 semināros ir apmeklējuši gandrīz 1000 vecāki ar bērniem,  kas noklausījās BKUS labāko speciālistu lekcijas un varēja saņemt atbildes par dažādām veselības tēmām, kas  ir īpaši aktuālas un skar viņu bērnu veselību un tās uzlabošanu. Lai izvērtētu projekta rezultātus 21. aprīlī plkst. 11.00, Rīgas domes Kamīnzālē (Rātslaukums 1), notiks preses konference, kurā tiks sniegta informāciju par projekta “Vinnija Pūka skola” norisi un rezultātiem. Preses konferencē piedalīsies: Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša, “Ilgtspējīgas attīstības fonda” valdes locekle Ineta Zīriņa.

Vinnija Pūka skolā bērnu vecākiem bija iespēja noklausīties BKUS labāko speciālistu sagatavotās lekcijas un piedalīties nodarbībās par dažādām veselības tēmām – pārtikas alerģijas, astma, traumatisms, stājas problēmas un ortopēdija, vakcinācija, veselīgs uzturs, pirmās palīdzības sniegšana. Vinnija Pūka skola ir radījusi iespēju vecākiem ar bērniem kopīgi apmeklēt seminārus, jo tās koncepts paredzēja bērnu pieskatīšanu, sniedzot vecākiem iespēju saņemt atbildes uz saviem  jautājumiem par bērnu veselību, kuriem bieži neatrodas laiks ārstu  pieņemšanas  laikā. Vinnija Pūka skola ir tuvinājusi sabiedrību un veselības aprūpes speciālistus, mazinot vecāku bažas par bērnu veselību un sniedzot izsmeļošu informāciju par katru interesējošo tēmu.

Projekta laikā ir tapuši 7 informatīvi izdevumi, kopumā izdoti 50 000 eksemplāros, kas izplatīti vecākiem un speciālistiem, lai kalpoto kā ceļvedis un informācijas avots par  aktuālākajām veselības problēmām bērnu un jauniešu vidū. Kopumā 97% no Vinnija Pūka skolas apmeklētājiem teica, ka vēlētos, lai šāds projekts turpinātos arī nākotnē un 95% apmeklētāju ieteiktu šos seminārus apmeklēt arī saviem draugiem un paziņām.

Projekta  mērķis bija nevalstiskā sektora aktivitātes paaugstināšana, veidojot hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanas sistēmu- apmācības programmu ”Vinnija Pūka skola” bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem.  Projekta realizācijas laiks  no 2014.gada septembra līdz 2016.gada aprīlim. Projektu realizēja Ilgtspējīgas Attīstības Fonds sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu. Projektu finansēja Sabiedrības Integrācijas Fonds ar Rīgas Domes līdzfinansējumu. Projekta kopējais finansējums: 54 000 EUR, no kuriem RD līdzfinansējums 5000 EUR.

Projekta koordinators: Nodibinājums “Ilgtspējīgas attīstības fonds”

Projekta sadarbības partneri ir Rīgas domes Labklājības departaments, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

Vairāk informācijas par projektu

Kontaktinformācija: Nodibinājuma “Ilgtspējīgas attīstības fonds” valdes locekle Ineta Zīriņa 29460359.

<